top of page

Подивіться відео :

  1. Виконуйте шкільну програму і вчіться регулярно. Щоденне відвідування уроків і регулярне виконання всіх завдань – найважливіше для здобуття інформації, яка вам необхідна для складання екзамену. Виконуйте свою роботу і ваші шанси на успіх – злітають. Гарантовано.

  2. Створюйте мнемонічні фрази. Це такі вирази, що допомагають запам’ятати формули, ключові поняття, визначення тощо. Наприклад, «МаВПа БуФ» – після цих приголосних пишемо апостроф. 

  3. Ведіть конспект. Це має бути окремий зошит для ваших особистих записів інформації, що може бути на екзамені. Наприклад, для ЗНО з української мови – це правила, визначення, тренувальні вправи – у порядку програми підготовки до ЗНО, для літератури – конспекти статей з підручника, ваші перекази творів, літературознавчий словничок, для творчого завдання – зошит із теорією написання творів, цитатами, готовими прикладами з літератури, історії і життя, ваші пробні творчі завдання.

  4. Перевіряйте самі себе. Щоб переконатися, що ви засвоїли матеріал, проводьте «самоекзамен». Під час навчання робіть список ключових слів і запитань, залишаючи біля кожного трохи місця. Згодом, влаштуйте собі екзамен, відповідайте на власні питання і навіть ставте собі оцінки (або купляйте цукерки:))

  5. Розберіться, як побудований іспит. Він складається лише з тестових завдань чи також з завдань з розгорнутою відповіддю? Якого типу ці завдання? Запитайте у свого вчителя більше про типи питань. Лише знаючи, як побудований екзамен, дуже допоможе у підготовці.

  6. Дізнайтеся, як оцінюють екзамен. Чи всі завдання оцінюють однаково, чи деякі з них – більш важливі і складні? Чи є «штрафні бали» за неправильні відповіді чи списування? Коли ви зрозумієте, як оцінюють ваш екзамен, будете знати, над чим слід попрацювати найбільше.

  7. Спіть достатньо. Ті з вас, хто мирно сплять всю ніч (замість нічного навчання чи зависання в Інтернеті), 100% будуть більш уважними і зосередженими, вчитимуться набагато легше і швидше, ніж ті, хто недосипають. Особливо це стосується останнього тижня перед іспитом: дуже чітко дотримуйтеся режиму в ці дні, тоді в день екзамену почуватимете себе чудово, хоча би фізично,;)

  8. Не забувайте робити перерви. Необхідно робити короткі перерви, щоб мозок зміг обробити і утримати інформацію. Робіть перерви, а коли починаєте навчатися знову, повторіть попередній матеріал, а тоді переходьте до чогось нового.

  9. Не навчайтеся лише самостійно. Навчання з іншим людьми – чудовий спосіб покращити якість навчання і настрій:) 

Цікаві посилання :

Поради для підготовки :

bottom of page